Tabela Yapımı

Tabela Yapımı

Tabela yapımı genellikle reklam işi ile ilgilenen kimseler tarafından yerine getirilen ve oldukça profesyonel bir şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir.

Tabela yapımı genellikle reklam işi ile ilgilenen kimseler tarafından yerine getirilen ve oldukça profesyonel bir şekilde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu sürecin tabela yapımı konusunda bilgisi olmayan kişilerce yürütülmesi işletmeler için zaman kaybı anlamına gelebileceği gibi bütçenin de boşa harcanmasına neden olabilmektedir. Peki, tabela yapma süreci nasıl işler? Buyurun inceleyelim!

Tabela yapılmadan önce müşterinin nasıl bir tabela istediği konusunda bir saptama yapılır. İşletmenin hangi tabelaya müsait olduğu da belirlendikten sonra tabela yapımına başlanır. Tabela yapılırken hem tasarım hem de boyut değişkenlerine bağlı olarak tabela malzemesi seçilir. Bu seçimde hem uygun fiyat hem de kalite standartları önemsenir. Seçim işlemi tamamlandıktan sonra sırasıyla tabela kasası, tabela aydınlatması ve tabela yazıları tamamlanarak işlem sona erdirilir. Bu sürecin ne kadar olduğu tabela çeşidi ve boyutu ile doğrudan ilgilidir.

Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabela yapacak ve yaptıracak kimseler için dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır. Bu konularda yapılacak hata iki taraf için de geri dönülemez sonuçların ortaya çıkışına neden olur. Bu kapsamda şu noktalar oldukça önemlidir;

  • Öncelikle tabela yapımı için başvurulacak reklam firmasının alanında uzman olduğundan emin olunmalıdır.

  • Reklam firmasının daha önce yaptığı tabelalar incelenerek beklentilerin gerçekten karşılanıp karşılanamayacağı saptanmalıdır.

  • Tabela yapımı sırasında kullanılacak malzemenin seçimi doğru yapılmalıdır.

  • İşletme ile alakası olmayan tabela tasarımlarından uzak durulmalı ve reklamcının önerileri dikkate alınmalıdır.

  • Reklamcı ile müşteri arasında bir iş sözleşmesi yapılmalı ve tabela üretildikten sonra ortaya çıkacak aksiliklerin önüne geçilmelidir.

  • Tabela yapımına başlanmadan önce fiyat konusunda anlaşılmalıdır.

Tabela Yapımı Fiyatları

Tabela yaptırmaya karar verdiyseniz tabelanıza ekleyeceğiniz her özelliğin ekstra maliyet anlamına geleceğini unutmamalısınız. Bu anlamda ne istediğinize iyice karar verip reklamcı ile görüştükten sonra reklam tabela yapımı için işlemleri başlatabilirsiniz. Özellikle bütçenize göre seçeceğiniz tabela çeşitleri ile ekstra masraftan kaçınabilirsiniz. Bu anlamda kompozit tabela, pleksi tabela ve ahşap tabela seçenekleri tabela yapımı için oldukça avantajlıdır. Siz de avantajları kapmak ve kaliteli bir tabelaya sahip olmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.İnstagram