Tabela Tasarımı ve Dikkat Edilecekler

Tabela Tasarımı ve Dikkat Edilecekler

Tabela tasarımı hem işletme sahipleri hem de reklamcılar açısından oldukça önemli işlerden bir tanesidir.

Tabela tasarımı hem işletme sahipleri hem de reklamcılar açısından oldukça önemli işlerden bir tanesidir. Tabelanın görüntüsü ve fonksiyonelliği açısından önemli bir konu olan tasarım sırasında doğru adımların atılması hem bütçenin doğru kullanımı ve müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir. Bu kapsamda tabela yapımı ve tabela tasarımı öncesinde müşterinin hangi hedef kitleye hitap edeceğine karar vermesi gerekir. Hitap edilecek hedef kitlenin dikkatinin mi çekileceği yoksa kitlenin harekete mi geçirileceği de belirlenmesi gereken konulardan bir tanesidir. Bu konuların önemli olmasının asıl nedeni tasarımı etkileyecek düzeyde olmalarıdır. Tasarımı oldukça etkileyecek bu noktalar belirlendikten sonra tasarım aşamasına geçiş işlemi yapılabilir. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır.

Tabela Tasarımında Dikkat Edilecekler

Tabela tasarımı yapılırken yaygın yapılan hatalar hem tabela kalitesini hem de tabelanın etkisini düşürür. Bu nedenle tabela yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken hususların bilinmesi gerekir.

  • Tabelanız sizin markanızı ve işletmenizi en kısa ve öz bir şekilde anlatacak yegâne reklam aracıdır. Bu kapsamda tabelanızın kalabalık ve karmaşık ifadelerden ziyade etkili ve kısa ifadelerle hazırlanması gerekir.

  • Tabelada işletmenizin hangi alanda faaliyet göstereceğini belirtmeli ve müşterilerinizi çekmeyi başarabilmelisiniz.

  • Tabela tasarımınız hem işletmenin konseptine hem de faaliyet alanına uygun bir şekilde olmalıdır.

  • Tabelada okumayı zorlaştıran fontlar yerine etkili ve dikkat çekici fontlar kullanmak gerekir.

  • Tabelanızın sadece büyük veya sadece küçük harflerden oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Nitekim bu durum tabelanın okunmasını zorlaştırır.

  • Harf aralığına doğru karar vermek tabela tasarımınızı bir adım öteye taşıyacaktır.

  • Renkler tabelanın en önemli detaylarından biridir. Bu nedenle renkler konusunda acele etmemelisiniz.

  • Grafik açıdan kaliteli tasarımlar üretmeli ve orijinal olmalısınız.

  • Punto büyüklüğü tabelanın ne kadar uzaktan görüleceğini belirlediği için doğru punto seçimi yapılmalıdır.

Tabela Tasarımı Fiyatları

Tabela tasarımı yaparken her özel isteğinizin bir maliyet getireceğinin farkında olarak tabela tasarlayabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan en kaliteli tabela tasarımları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Satış oranlarınız artsın istiyorsanız bizimle çalışmak için zaman kaybetmemelisiniz.İnstagram