Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabela çeşitleri nelerdir sorusu insanları aklında bir soru işareti olsa da görsel olarak tabela çeşitlerini hemen herkes tanır.

Tabela çeşitleri nelerdir sorusu insanları aklında bir soru işareti olsa da görsel olarak tabela çeşitlerini hemen herkes tanır.

İnsanlar günlük yaşantılarında her an her dakika reklam ve ilanlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Söz konusu reklam ve ilanların geleneksel anlamda en yaygın çeşitleri olan tabelalar işletmeler için oldukça önemlidir. İster yol kenarında ister işletme girişine asılı olsun tabelalar müşterilere ulaşılmasında önemlidir. Nitekim tabelası olmayan bir işletme dışarıdan bakıldığında sıradan bir binadan farksızdır. Bu nedenle her işletmenin kendi kimliğini yansıtan bir tabelaya sahip olması şarttır. Peki, işletmelerin reklam ve ilan amaçları ile seçtikleri tabelalarda nasıl çeşitler vardır. İşletmeler için hangi tabelalar daha avantajlıdır? Buyurun inceleyelim!

Tabela Çeşitleri

Tabelalar mekânın ve işletmenin özelliklerine farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Söz konusu tasarım çeşitliliği tabelalar konusunda kafa karışıklığının yaşanmasına neden olur. Bu anlayışla en çok tercih edilen tabelaları açıklamak elzemdir.

Işıklı Tabela

İçerisinde bulunan aydınlatma sayesinde akşam ve gece saatlerinde dikkat çekici görünümü ile ön plana çıkar. Genel manada dış mekânlar için tercih edilen ışıklı tabelalar gece vakti için harika bir seçenektir.

Ahşap Tabela

Doğal ahşap ile üretilen ve şık tasarımı ile farklı bir görüntüye sahip ahşap tabelalar tek renkli veya çok renkli olarak üretilebilir.

Eczane Tabelası

Eczaneler için özel olarak tasarlanan bu tabelalar belirli bir yönetmelik çerçevesinde tasarlanır.

Kutu Harf Tabela

Pleksi, alüminyum ve krom malzemelerden üretilen kutu harf tabelalar iki veya üç boyutlu özellikleri ile ön plana çıkar. Işıklı ve ışıksız formatında üretilebilen kutu harf tabelalar özel üretim ürünlerdir.

Totem Tabela

Işıklı ve ışıksız olmak üzere 2 çeşitte üretilen totem tabelalar genellikle otoyol ve cadde kenarlarına konumlandırılır. Bu tabelaların en önemli özellikleri uzaktan görülüyor olmalarıdır.

Tabela Çeşitlerinde En Doğru Tercih

Tabela seçimi yaparken işletmenizin ihtiyaçlarını doğru belirlemelisiniz. Bu kapsamda ışıklı ve ışıksız tabela seçebilirsiniz. Işık konusu dışında tabelanızın kutu harf mi olacağı yoksa iki boyutlu bir ahşap tabela mı olacağına da karar vererek işletmenize yakışır bir tabelaya sahip olmalısınız.İnstagram