Işıklı Tabela Nedir

Işıklı Tabela Nedir

Firmaların ve işletmelerin kullandıkları ışıklı tabelalar genel olarak girişlerde kullanılan ve tanıtıcı amaçlar güden unsurlardır.

Firmaların ve işletmelerin kullandıkları ışıklı tabelalar genel olarak girişlerde kullanılan ve tanıtıcı amaçlar güden unsurlardır. Tasarım ve boyutları işletmelerin tercihlerine göre değişen tabelalarda ışıklandırmanın bulunması özellikle havanın karanlık olduğu saatlerde hizmet vermeye devam eden işletmeler için gereklidir. İşletmenin fark edilmesi ve ayırt edilmesi için oldukça önemli olan ışıklı tabelalarda kullanılan malzemeler de farklılık göstermektedir. Işıklı tabela fiyatlarına ve kalitesine doğrudan etki eden ışıklı tabela malzemesi işletmelerin tercihlerine göre belirlenmektedir. Genel olarak ön kısımda ışığı yansıtacak ve güzel gözükecek saydam bir malzemenin kullanıldığı ışıklı tabelalarda yan taraflar talebe göre düz veya ışıklı üretilebilmektedir. Genel itibariyle işletme tercihine göre üretilen tabelada kullanılan ışıkların kalitesi ve gücü de önemlidir.

Işıklı Tabelada Kullanılan Işıklandırma

Işıklı tabelaların en ayırt edici özelliklerinden biri adından da anlaşılacağı üzere kullanılan ışıklardır. Işıkların LED mi floresan mı yoksa başka tarz ışıklandırma mı olacağı tamamen müşteri talebine bağlı olmaktadır. Müşteri doğrudan doğruya LED veya floresan istediğini belirtmeyebilir. Burada güçlü bir ışıklandırma veya ucuz bir tabela talebi üreticiyi hangi ışık tipinin seçileceği konusunda yönlendirir. İşletmeler bazı durumlarda ışıklı tabelalarının verimlilik ve enerji tasarrufu açısından ekonomik olmasını talep edebilmektedir. Böylesi durumlarda güneş enerjisinden faydalanılan ışıklı tabelalar üretilmekte ve çevreye olan zarar minimuma indirilmektedir. Siz de çevre dostu ışıklı tabela ile çevreye zarar vermeden işletmenizin tabelasını değiştirebilirsiniz.

Işıklı Tabela Özellikleri

Işıklı tabelalar farklı şekil ve boyutlarda üretilebilmektedir. Talebe ve mekâna göre farklılık gösteren ışıklı tabelaların özellikleri şu şekildedir:

  • Ayaklı, asma veya duvara monte olmak üzere çeşitli şekillerde üretilmektedir. 
  • Belli başlı yazıların sürekli döndüğü ışıklı tabelalar olabildiği gibi sabit bir yazının veya görselin olduğu ışıklı tabelalar da mevcuttur.
  • Işıklı tabelaların en temel özelliği elektrik bağlantısının bulunması ve günün belirli saatlerinde elektrik harcamasıdır. 
  • Metal ve plastikten üretilebileceği gibi cam ışıklı tabelalar da bulunmaktadır.

Siz de görselliği ile herkesi etkileyecek bir ışıklı tabelam olsun diyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek harika bir ışıklı tabelaya sahip olabilirsiniz.İnstagram